MENU: Hlavní strana > POHODA na míruEKO-KOM

Výkazy pro EKO-KOM

Získejte podklady pro sestavení výkazu EKO-KOM přímo z účetního programu POHODA

Zákon o obalech ukládá vybraným subjektům mj. povinnost zajistit zpětný odběr obalů, resp. přispívat na tento provoz. Všechny zákonné povinnosti ukládající zákon č. 477/200  Sb., lze řešit přímo v programu POHODA.

Pro koho je úprava vytvořena

Úprava programu POHODA je vytvořena pro firmy, které na trh uvádějí obaly nebo balené výrobky. Tedy ty firmy, které daný výrobek (jeho obaly) uvádějí jako první na trh v České republice.

Jak to funguje:

Pro výkazy EKO-KOM je na běžných skladových kartách (záložka Parametry) připraven číselník, ve kterém stačí zadat odpovídající hmotnosti jednotlivých obalů. 

Podklady pro výkaz EKO-KOM jsou pro maximální uživatelské pohodlí generovány na základě skladových pohybů (příjem, výdej) - které se stejně provádí.

Hodnoty pro výkaz EKO-KOM
Hodnoty pro výkaz EKO-KOM v programu POHODA

Povinnost k hlášení o obalech tedy splníme bez dalšího zbytečného počítání v Excelu.

V čem je to jiné:

Řešení pro sestavení výkazů EKO-KOM využívá standardní funkce programu POHODA E1. Díky tomu je celé řešení bezúdržbové, aktualizace Pohody neohrožují funkčnost a po správě databáze, datové uzávěrce není třeba nic znovu nastavovat. Nevyžadujeme platit roční servis.

Pokud má vaše firma služitější definici obalů jednoho výrobku, lze přidat další pole přesně podle vašich požadavků. Evidence bude vypadat přesně tak, jak potřebujete vy.

Tiskové sestavy v ceně:

 Podklady pro vyplnění EKO-KOM

Nejprve zkontrolujeme, že máme všechny Příjemky přeneseny do Přijatých faktur. Vybereme doklady za sledované období, které ještě upřesníme filtrování dokladů se zatrženou volbou Sleduji EKO.  Ze seznamu tiskových sestav vybereme Podklady pro vyplnění výkazu EKO-KOM.

Sestava nám zobrazí součty jednotlivých zásob s hmotnostmi jednotlivých typů obalů. Celkový součet hmotností výrobků v gramech a v tunách. Údaje získané z tiskových sestav stačí jen přepsat do aplikace EKO-KOM.

Podklady pro vyplnění čtvrtletního výkazu EKO-KOM
Podklady pro vyplnění výkazu EKO-KOM

Věděli jste že:

  • Pro každou skladovou kartu nastavíte, zda má vstupovat do přehledu pro EKO-KOM.
  • Pokud prodáváte zboží, které dovážíte, nebo je také nakupujete v ČR můžete rozhodnout, zda EKO poplatek odvádíte vy.
  • V adresáři lze přednastavit pro jednotlivé dodavatele, zda jeho položky vstupují do EKO výkazu. Vaše fakturanta nemusí už na nic myslet. 

Co dál, když se vám řešení líbí

Napište nebo nám zavolejte. Probereme vaše požadavky, odpovíme si na důležité otázky a domluvíme se na prezentaci celého řešení.

Zavolejte na 775 002 871

nebo pošlete dotaz

Co je ještě v ceně

  • Implementace úprav do POHODY E1 vč. tiskových sestav
  • 1 hodiny školení vašich pracovníků (osobně, vzdáleně)
  • Tištěný manuál pro vykazování EKO-KOM

Sestavení přehledů pro EKO-KOM

Cena 5.520,- bez 21 % DPH

 Za nástroj neplatíte žádné roční poplatky

Objednejte už teď

Řešení spolupracující se systémem POHODA
www.pohoda.cz www.pohodaplus.cz