Zapsání exekuce mzdy a nemoc zaměstnance

Výpočty exekucí jsou v programu POHODA poměrně komplikované. Každý měsíc je třeba hlídat přednost srážek a částku, kterou lze strhnout.

Pro ilustraci si ukážeme zjednodušený příklad s prováděním exekuční srážky. Částky srážek budou jen ilustrativní, v reálném provozu je třeba vše důkladně propočítat

Při uplatnění hmotné škody za zaměstnancem je při zadání celkové částky (do pole Celkem) ohlídáno, že Pohoda postupně odečítá provedené splátky. Do poslední splátky program sám uvede poměrnou výši poslední splátky.

Nemoc: Kamil Nováka
Zapišme nemoc pana Nováka, který 5.6.20xx na 7 dní onemocněl. Protože jde o krátkou neschopnost, náhradu mzdy proplácí zaměstnavatel v červnové mzdě.

V agendě Personalistika, kde máme vybraného Kamila Nováka. Na záložce Nepřítomnost vybereme odpovídající druh „Nemoc“, zadáme trvání nemoci do polí Od-Do na celý den, vyplníme číslo neschopenky 0876456 a uložíme.

Díl 005

Petr Čáp
Můj pracovní svět je POHODA. Baví mě s obchodníky řešit jejich každodenní radosti i strasti. Jsem expert na účetní program POHODA. Autor odborných školení a e­booku.